Вибір лекал для шиття: як його слід зробити?

Обізнані кравці користуються зручними інструментами, які допомагають швидко та якісно виконувати роботу. Але треба купити лекала потрібно не тільки професіоналам, але й початківцям. Саме тому ми радимо вам зайти в інтернет-магазин «Zirozok», який пропонує найкращий вибір приладдя по самим доступним цінам! Лекала дозволяють зробити ідеально рівні та точні контури викрійок. Використання спеціальних лекал та лінійок — не обов’язкове, але бажане.

Як допомагають лекала в роботі кравця?

Що таке лекало? Це спеціальний швацький трафарет, на якому нанесені різні позначки, зі специфічними особливостями, що дозволяють створити якісну викрійку.

Якщо ви новачок та не дуже знаєтесь на шитті, або це для вас приємне хобі — вам потрібно отримати інформацію про використання лінійок та лекал для створення точних викрійок з використанням ліній пройми, стегон, талії, декольте та контурного вигину. Також, за допомогою набору лекал можна розмітити плавні криві лінії, розмітку припуску на шви.

Види лінійок та лекал

Сьогодні в інтернет-магазинах представлені лекала та лінійки як окремо, так і в наборах. Вони виготовляються з таких матеріалів:

  • пластик — забезпечує ефективну роботу, довговічний, зручний;
  • дерево — природний матеріал, якому віддають перевагу більшість обізнаних кравців — приємний на дотик, зручний в використанні, довговічний, екологічний;
  • пресований картон — найбільш бюджетний варіант, використовується для проб, бо швидко виходить з ладу, лекала стають неточними та незручними.

Види лекал за формою:

  • прямий — це звична зі шкільних років лінійка, яка дозволяє робити точні вимірювання та проводити прямі лінії;
  • загнутий кутом в 90 градусів — необхідне лекало для розмітки ліній квадратів та прямокутників;
  • французька крива — використовується для створення вигнутої та округлої форми (декольте, рукав, вирізи).

Розглянемо найбільш популярний комплект кравецьких лекал. До нього входять: Французькі лекала, Трикутник, Равлик, Куток, Шабля, Бочок. Ці інструменти точно стануть в нагоді як кравцям-початківцям, так і досвідченим майстрам. За допомогою такого набору легко виконати такі завдання:

  • будування плавних, точних і чітких ліній;
  • побудова базової сітки (горизонталь та вертикаль);
  • побудова перпендикуляра та прямих ліній.

Якщо ви шиєте потроху, але досі не спробували скористатись лекалом — зараз саме той час!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Как постирать
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: